Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Srazy chovatelů

Speciální výstava KŠSP


Již tradiční akce
Garant: MVDr. et Bc. Šárka Křepčíková, ředitelka výstav KŠSP 

 

ATC Olšovec Jedovnice u Brna

Speciální výstava ŠSP se konala již podruhé v areálu ATC Olšovec v Jedovnici u Brna. Na tuto výstavu se celkem přihlásilo 324 trikolorních salašníků a již tradičně nejpočetněji bylo zastoupeno plemeno bernského salašnického psa s počtem 204 jedinců. Následoval velký švýcarský salašnický pes, který měl na této výstavě 56 zástupců, entlebušský salašnický pes s 48 přihlášenými psy a nakonec 16 psů reprezentujících plemeno appenzellský salašnický pes. V pěti výstavních kruzích posuzovali rozhodčí paní Eva Zatyko-Mayerová z České republiky, paní Ing. Terézia Gargušová ze Slovenska, paní Phyllis Poduschka – Aigner z Rakouska, pan Pettkó Csaba z Maďarska a pan Svante Frisk ze Švédska.

Všichni rozhodčí jsou zkušenými posuzovateli švýcarských salašnických plemen a jejich posuzování bylo i tentokrát důkladné a profesionální. Během dopoledne měli vystavovatelé a návštěvníci výstavy možnost sledovat posuzování jednotlivých psů a od dvou hodin bohatý program odpoledních soutěží. Nejprve se nám v závěrečném kruhu představili krycí psi a poté nastoupili nejmenší vystavovatelé v soutěži „Dítě a pes“. Přihlášeno bylo celkem 31 dětí a každý z nich si za svůj výkon zasloužil vyhrát. Všichni tak dostali medaili s prvním místem a krásné ceny, za které všem sponzorům moc děkujeme.

Moc zajímavá podívaná byla také na soutěž Mladý vystavovatel I. a Mladý vystavovatel II., kde byl vidět zájem všech přihlášených handlerů o práci se svými čtyřnohými svěřenci. Následovaly soutěže o nejlepší pár psů, nejlepší chovatelskou skupinu a nejlepší potomstvo. Na závěr jsme měli možnost sledovat vítěze jednotlivých tříd, kteří soutěžili o tituly nejvyšší. Všem jsme drželi palce a potleskem je podpořili v jejich soubojích, a i přesto že vítěz může být jen jeden, pevně věřím, že si všichni tento den užili.

Závěrem chci poděkovat všem našim sponzorům a to generálnímu sponzorovi firmě EUROBEN s.r.o., výhradnímu dovozci krmiva Happy Dog a Happy Cat do České republiky a na Slovensko, firmě GIOM, RYJA – OBOJKY, ROSETTE, Foto Dolejš, Pes přítel člověka, .Laser Centrum Slaný, CHS Bermondo Bohemia, CHS Codeli Girls, CHS Dartei, CHS Highlight in the Darkness, CHS z Mokrovous a CHS z Peruckých lesů. Můj velký dík patří také všem, kteří mi s přípravou výstavy pomáhali a postarali se, tak o hladký průběh celé akce. Děkuji také panu MVDr. Robertu Novotnému Ph.D. za jeho zajímavou přednášku o termínování krytí, která proběhla po skončení výstavy. Škoda jen, že zájem z řad chovatelů a členů klubů nebyl příliš veliký. Děkuji tedy těm, kteří projevili zájem se něco dozvědět, opravdu si toho vážím.

Na úplný závěr bych chtěla popřát všem majitelům hodně zdraví, štěstí, pohody a výstavních úspěchů v roce 2017 a zároveň Vás srdečně zveme na jarní Speciální výstavu ŠSSP, která se bude konat den 27. května 2017 v ATC Zárybničná Lhota u Tábora.

Bc. Šárka Křepčíková, ředitelka výstavy

MENUX

InformaceX